Różnorodne zastosowanie trawy krajobrazowej

Sztuczna trawa ogrodowa od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Znalezienie najlepszej jakościowo trawy nie jest łatwym zadaniem, warto zatem poznać jej rodzaje, pielęgnację i cechy charakterystyczne.

Rodzaje sztucznej trawy

Producenci sztucznej trawy dbają nie tylko o wyposażenie boisk i murawy piłkarskiej, ale także ogrodów i podwórza. Taka opcja bardzo dobrze sprawdzi się nawet na balkonie, tarasie i wielu innych miejscach.

Założenie trawnika jest dosyć łatwe, a jego pielęgnacja będzie przyjemna dla każdego. Warto wybrać trawę najlepszej jakości, pokrytą imitacją trawy naturalnej. Jakie trawy znaleźć można na rynku? Głównie trawy z rolki, na boisko, do ogródka, cze też na balkon i taras. Szeroki wybór pozwala dostosować sztuczną trawę do własnych potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesnymi rodzajami trawy sztucznej są;

– trawa Soft – stanowi kompromis pomiędzy najwyższą jakością a ceną. Jest niezwykle miękka w dotyku, może być stosowana nawet w miejscu zabaw dzieci, bez problemów z delikatnością skóry. Posiada włókna proste i skręcone, dzięki czemu wygląda bardzo naturalnie.

– trawa Prestige – została uszyta z pięknych ocieni zieleni, dlatego doskonale nadaje się do ogrodu. Jest delikatna i przyjemna w dotyku.

– trawa Supreme – to zaawansowany technologicznie produkt, odznaczający się bardzo delikatnym runem i miękkością. Zachowuje sprężystość, co jest niezwykle ważne podczas intensywnego użytkowania. Nadaje przestrzeni nowego charakteru i odmienia każdy ogród, taras, czy boisko.

– trawa Epic – to bardzo gęsta trawa, imitująca naturalność. spełni wymogi każdego klienta, stanowiąc połączenie przystępnej ceny i bardzo dobrej jakości. Jest bardzo wytrzymała na warunki pogodowe, dzięki czemu przetrwa nawet wiele lat.

– trawa Camp – bardzo przyjemna w dotyku, gęsta i elastyczna trawa. Łączy kilka odcieni zieleni, dając oryginalny efekt. To bardzo dobre rozwiązanie nie tylko do ogrodu, ale także na taras i balkon.

Założenie trawnika

Założenie trawnika nie jest skomplikowanym zadaniem, dlatego można nawet samemu się tego podjąć. Decydując się na pokrycie ogrodu lub tarasu sztuczną trawą ogrodową, powinniśmy znać dokładną powierzchnię i wymiary tej przestrzeni. Jeśli decydujemy się na rolki trawy, należy je przyciąć na wymiar. Większość firm oferuje także zakładanie sztucznej trawy i docinanie zgodnie z potrzebami klienta.

Niezwykle ważnym aspektem w tym przypadku jest utwardzenie i wyrównanie podłoża. Aby trawa była stabilna, należy skorzystać z kleju specjalistycznego, który zapewni wytrzymałość.

Początki stosowania

Początki stosowania sztucznej trawy sięgają lat 60 XX wieku. Powstały w Stanach Zjednoczonych Ameryki, natomiast za wykonawcę uznaje się Davida Chany. Trawę w rolkach używano na początku na boiskach piłkarskich, jednak na początku nie cieszyła się ona dużym uznaniem.

Była dość niekomfortowa i trudna w utrzymaniu. Dziś jednak, dzięki nowym technologiom, sztuczna trawa jest łatwa w pielęgnacji i używana bardzo często.

Oszczędność czasu i niskie koszty utrzymania to główne zalety sztucznej trawy. Trawnik jest łatwy w utrzymaniu, nie wymaga używania specjalnych środków podczas czyszczenia.

Poprzedni artykułPrzytulne mieszkanie: 5 sposobów, aby zyskać efekt przytulności w mieszkaniu
Następny artykułProjektowanie domów – wizja architekta kontra rzeczywistość. Dlaczego warto budować z gotowego projeku domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj