Czym jest klej wiecznie żywy?

Czym jest klej wiecznie żywy?

Klej wiecznie żywy wykorzystywany jest w wielu branżach. Jego właściwości znane są od lat. Produkt ten charakteryzuje się tym, iż nigdy nie zastyga na stałe. Warto dowiedzieć się, czym jeszcze wyróżnia się klej wiecznie żywy.

Co warto wiedzieć o kleju wiecznie żywym?

Klej wiecznie żywy można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Cechuje się pewną lepkością, przez którą mowa tutaj właśnie o kleju wiecznie żywym. Co istotne, ten produkt bardzo dobrze wiąże oraz świetnie łączy sklejane ze sobą powierzchnie. Na rynku dostępne są kleje trwałe oraz kleje ponownie odłączalne. Warto zaznaczyć, że klej wiecznie żywy ma zastosowanie w produkcji taśm klejących samoklejących kartonów, a ponadto przy sklejaniu pianek oraz przy produkcji samo sklejających się części materiałów izolacyjnych. Takie produkt dostępny jest też w przystępnej cenie. Jest on na tyle dobry, iż do sklejenia dwóch powierzchni wystarcza wykonanie właściwego docisku. Z tego powodu klej wiecznie żywy wykorzystywany jest praktycznie na całym świecie.

Co istotne, jego skuteczność jest lepsza wtedy, kiedy powierzchnie są gładsze oraz czystsze. Mało osób wie o tym, jak produkuje się wiecznie żywy klej. Okazuje się, że ten produkt produkowany jest na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na użyciu w produkcji ciekłego nośnika. W takim przypadku nakłada się klej na konkretną powierzchnię i odparowuje się wodę bądź rozpuszczalnik organiczny, co nie jest skomplikowanym procesem. W ten sposób klej wykorzystywany jest do klejenia kartonów, a także kopert. Innym sposobem produkcji tego produktu jest tworzenie go w postaci stałej.

Składniki kleju wiecznie żywego

Warto wiedzieć o tym, że podstawowymi składnikami klejów wiecznie żywych są specjalne elastomery. Mowa tutaj o polimerowych tworzywach sztucznych bądź też tworzywach naturalnych. Co istotne, pod wpływem działania sił mechanicznych cechuje się one możliwością odwracalnej deformacji, dlatego wykorzystywane są w wielu branżach. Nie można też zapomnieć o tym, że podczas tego procesu zachowują w pełni swoją strukturę. Z tego powodu klej wiecznie żywy jest ceniony praktycznie na całym świecie. Zawarte w tym produktu elastomery przeważnie oparte są na akrylu.

Idealnie zachowuje on swoją kleistość, przez co nie dostaje się do niego żadna substancja kleista. Jednakże w czasie produkcji klejów wiecznie żywych stosowane są też inne substancje. Warto tutaj wymienić przede wszystkim kauczuk butylowy, kauczuk silikonowy, a ponadto octan etylen-winyl. Do tego dolicza się też bardzo dużo innych substancji, które zwiększają kleistość. Dlatego klej wiecznie żywy jest klejem trwałym, a także elastycznym. Dodatkowo to produkt, które bardzo łatwo jest formowany w zależności od konkretnej sytuacji. Dzięki takiemu klejowi zapewni się elastyczność niezbędną w niskich temperaturach. Taki produkt wykazuje się też sporą odpornością termiczną, co jest bardzo ważne w niektórych sytuacjach.

Poprzedni artykułJakie lampy wybrać do nowoczesnego wnętrza?
Następny artykułJak zabezpieczyć meble ogrodowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj