Nowoczesne okna pasywne – to trzeba wiedzieć!

Nowoczesne okna pasywne – to trzeba wiedzieć!

Niemalże 25% energii cieplnej wydostaje się przez okna i drzwi, co nie sprzyja komfortowi korzystania z domowych pomieszczeń, za to wpływa na podwyższenie rachunków za ogrzewanie, z którego trzeba intensywniej korzystać. Szczelniejsze okna wpływają na minimalizowanie ucieczki ciepła. Termoizolacyjnością, czyli parametrem Uw, na poziomie mniejszym niż 0,8 W/m2K, cechują się okna pasywne. Odrobinę niższe parametry spotyka się w typowych oknach energooszczędnych, jednak tak jedne, jak i drugie, to okna do domu, które są w stanie w znacznym stopniu zminimalizować straty cieplne.

W okna pasywne zdecydowanie warto zainwestować, bo to kwestia nie tylko niższych rachunków za ogrzewanie, ale i redukcji szkodliwych substancji dostających się do środowiska. Ponadto wysokiej jakości okna posłużą przez bardzo długi czas. Decydując się na okna pasywne warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają certyfikat Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego bądź podobnej placówki.

Okna pasywne muszą charakteryzować się przemyślaną i doskonałą konstrukcją. Tylko w ten sposób będą spełniać swoje funkcje. Liczy się oszklenie, które powinno być minimum potrójne, wpływając na pożądaną termoizolacyjność. W budowie profilu znaczenie mają ścianki, które oferują wysoką jakość, jeśli są grube i masywne. Grubość ścian w profilu to parametr związany z tak ważną nośnością oraz stabilnością konstrukcji.

Bardzo ważnym punktem stanowiącym o właściwej konstrukcji okien pasywnych są uszczelki. Im więcej, tym lepiej, ponieważ są kluczowym elementem izolacyjnym. Choć konstrukcja należy do złożonej, a na pierwszym miejscu liczy się jej jakość, precyzja wykonania i poszczególne elementy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by tego typu okna do domu, wciąż stanowiły wizytówkę, komponującą się z wnętrzem, ale i zewnętrzną architekturą domu.

Tak na doskonałe parametry techniczne, jak i wysoką estetykę wykonania, można liczyć, wybierając spośród oferty https://domel.pl/. Wysokiej jakości rozwiązania w dziedzinie stolarki okiennej.

Poprzedni artykułPojemniki kuchenne – jak przechowywać żywność w domu?
Następny artykułLustro – nieodłączny element każdej garderoby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj