Początek czy koniec inwestycji – na jakim etapie opłaca się zakup mieszkania w Lublinie?

Zakup mieszkania w Lublinie opłaca się z paru powodów. Jest to rozwijające się miasto z ogromnym potencjałem – pełni rolę ważnego ośrodka gospodarczego i akademickiego w regionie. Decydując się na nieruchomość od dewelopera, trzeba zastanowić się, na jakim etapie inwestycji dokonać zakupu.

Początek inwestycji – plusy i minusy zakupu mieszkania

Osoby, które postanawiają kupić mieszkanie w Lublinie na początku inwestycji, zyskują przede wszystkim na cenie. Deweloperzy kuszą bardzo atrakcyjnymi promocjami. Kolejny plus to taki, że na omawianym etapie jest najwięcej lokali do wyboru, łatwiej więc dopasować go do indywidualnych preferencji. Poza tym istnieje wówczas możliwość wprowadzenia drobnych zmian w układzie pomieszczeń oraz wyboru określonych materiałów wykończeniowych, przez co mieszkanie jest jeszcze bardziej spersonalizowane. Z drugiej strony trzeba brać poprawkę na dłuższy okres oczekiwania na przekazanie mieszkania do użytku oraz niemałe koszty, jeśli zakup lokalu jest finansowany kredytem hipotecznym. Eksperci z firmy Orion radzą, aby przed zawarciem umowy należy koniecznie sprawdzić dewelopera, aby mieć pewność, że przedsięwzięcie zostanie sfinalizowane.

Koniec inwestycji – czy warto kupić mieszkanie?

Zakup na końcowym etapie inwestycji najbardziej opłaca się w przypadku nieruchomości na wynajem. Ceny proponowane wówczas przez deweloperów są dość korzystne, lecz należy pamiętać o tym, że na końcu zawsze są sprzedawane te lokale, z których zbyciem był największy problem. Przeważnie odznaczają się one większym metrażem lub nietypowym układem pomieszczeń. W grę nie wchodzą tu też żadne zmiany, choć oczywiście można się dość szybko wprowadzić lub przystąpić do prac wykończeniowych.

Decyzja o tym, na jakim etapie inwestycji dokonać zakupu nowego mieszkania w Lublinie, ma indywidualny charakter. Trzeba wiedzieć, z czym konkretnie wiąże się każde z omówionych powyżej rozwiązań i jakie możliwości finansowe ma kupujący. Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co mu się kalkuluje.

Poprzedni artykułMieszkanie pod klucz w Gdańsku – czy warto je kupić?
Następny artykułMarketing nieruchomości – czy jest on potrzebny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj