Dzień dobry. Jesteśmy RADOX.

Radox to znany producent grzejników łazienkowych. Na rynku obecny jest nieprzerwanie do roku 1993. Początkowo firma zajmowała się produkcją grzejników, które sprzedawane były pod markami włoskich firm. Była po prostu ich podwykonawcą. Jednak dysponowała tak dużym potencjałem, że na skutek rosnącego popytu w roku 2002 powstała grupa Radox Radiators. Przestała być ona jedynie dostawcą, ale stała się pełnoprawnym producentem grzejników do łazienek i nie tylko.

Czym wyróżniają się grzejniki Radox?

Od samego momentu otwarcia fabryki firma Radox cały czas podnosi jakość swoich produktów. Producent grzejników pokojowych i łazienkowych szuka, monitoruje i wprowadza nowoczesne rozwiązania do wypracowanego procesu produkcyjnego. W ten sposób na przykład połączona została technika malowania proszkowego, doskonale znana w przemyśle motoryzacyjnym z innowacyjną techniką spawania laserowego, w zasadzie niewidocznego. Już w pierwszych latach swojej działalności firma wyprzedziła innych producentów grzejników. Producent grzejników ozdobnych Radox na swoje produkty daje aż 10 lat gwarancji. Wysoką jakość grzejników firmy Radox potwierdzają zresztą liczne certyfikaty m.in. ISO 9001 czy ISO 14001.

Grzejniki najwyższej jakości do łazienek i pokojów

W roku 2005 firma Radox Radiators uruchomiła swoją drugą fabrykę grzejników. To największa w całej Europie fabryka przeznaczona do produkcji grzejników chromowych, piaskowanych oraz polerowanych. Inwestycja w tym przypadku kosztowała ponad 2 miliony euro. Fabryka należy do bardzo nowoczesnych. Wyposażona jest m.in. w zautomatyzowaną linię chromowania, która zgodna jest z najnowszymi, europejskimi standardami jakości oraz ochrony środowiska. Tym samym w roku 2006 firma uzyskała poświadczenie zgodności swoich produktów z normami UE – EN 442. Druga fabryka firmy Radox rocznie jest w stanie wyprodukować nawet 200 tysięcy grzejników.

Ciągły rozwój

Firma jednak nie spoczywa na laurach. Zainwestowała m.in. w certyfikowany system kontroli jakości. Pozwala to na kontrolowanie i nadzorowanie w zasadzie każdego etapu produkcji grzejników. Ponadto proces produkcji grzejników od materiału surowego jest zawsze nadzorowany przez kierownika produkcji i szefów poszczególnych sekcji. Kluczem do sukcesu w przypadku firmy Radox jest na pewno komputerowe projektowanie i produkcja wykonywana na podstawie dokładnych rysunków technicznych. Pozwoliło to w praktyce na wprowadzenie do produkcji nowych wzorów, kształtów oraz form. Producent grzejników Radox aż 65% swojej rocznej produkcji przeznacza na eksport. Podbija rynki Niemiec, Francji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Rosji, Danii, Anglii, Belgii, Irlandii, Hiszpanii, Iranu czy Słowacji. Należy tym samym do największych i najprężniej rozwijających się firm w swojej branży. Mimo bardzo wysokiej pozycji na rynku, cały czas stawia na rozwój i poszerza swoją ofertę grzejników dekoracyjnych o nowe faktury, kształty, modele, wykończenia itd. Tym samym wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Poprzedni artykułWyjątkowa kolekcja Artis – Villeroy&Boch
Następny artykułDomy szeregowe – dlaczego warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj