Lampy oświetleniowe do wnętrz

Oświetlenie pełni nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną, dlatego do jego wyboru warto się przyłożyć. Stylowe kinkiety, lampy czy plafony to idealny wybór do każdego wnętrza, niezależnie od jego przeznaczenia.

  1. Lampy tradycyjne vs. nowoczesne
  2. Nie tylko lampy sufitowe

Perfekcyjne oświetlenie rzadko opiera się na jednym rodzaju lampy. Zwykle łączy się lampy sufitowe z podłogowymi oraz oświetleniem punktowym, doświetlającym konkretne miejsca.

Lampy tradycyjne vs. nowoczesne

Klasyczne lampy wiszące wciąż wiodą prym wśród oświetleniowych propozycji. Idealnie sprawdzają się jako lampy do salonu, jadalni, kuchni czy sypialni, dlatego ich wybór jest ogromny, a oferuje je nie tylko niejeden sklep internetowy, ale również wiele sklepów stacjonarnych. Dzięki nowoczesnej stylistyce, można je łatwo dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, nie rezygnując jednocześnie z funkcjonalności oświetlenia. Klasyczna lampa nie musi być jednak nudna – designerskie modele w postaci świecącego koła, kosmicznej kuli czy żarówki Edisona świetnie sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, loftowych czy industrialnych. Stylizowane, nowoczesne lampy wiszące będą dobrze się prezentować także w pomieszczeniach vintage czy tych urządzonych w stylu glamour.

Nie tylko lampy sufitowe

Jedna lampa sufitowa to za mało, aby stworzyć perfekcyjne oświetlenie – potrzebne są jeszcze dodatkowe punkty oświetleniowe, które doświetlą poszczególne obszary pomieszczenia lub zwrócą uwagę na konkretne elementy wyposażenia. W pierwszej roli idealnie sprawdzą się lampy podłogowe, dające delikatne, rozproszone światło, dobre do czytania lub oglądania telewizji. To często wykorzystywane lampy do sypialni, umieszczane w pobliżu łóżka. Tego rodzaju lampę można wykorzystać również w salonie, pokoju gościnnym, a nawet w przedpokoju, gdzie będzie stanowiła ciekawą dekorację.

Innego rodzaju produkty oświetleniowe są używane w kuchni lub jadalni. Pierwsze pomieszczenie musi być maksymalnie funkcjonalne, dlatego stosuje się w nim zarówno jedno, główne źródło światła, np. żyrandol, jak i wiele innych rozwiązań, np. listwy LED doświetlające blaty robocze. Z kolei lampy do jadalni to głównie modele sufitowe, zawieszone bezpośrednio nad stołem, stanowiącym główny mebel w tym pomieszczeniu. jadalnia i kuchnia często są połączone – wówczas oświetlenie pełni rolę optycznego oddzielenia jednej strefy od drugiej. W otwartej przestrzeni, np. w salonie połączonym z kuchnią i jadalnią, nie warto rezygnować z oddzielnych lamp do każdej strefy użytkowej na rzecz jednej, głównej lampy. To rozwiązanie niewystarczające, które z czasem będzie bardzo uciążliwe dla domowników.

Poprzedni artykułPłytki podłogowe – nie tylko do łazienki
Następny artykułMarkiza na balkonie — czy warto? Poznaj jej funkcjonalność i listę zalet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj