Kraków – miasto dla inwestora

O tym, że Kraków jest przepięknym miastem, wie każdy, kto chociaż raz go odwiedził. Mieszkańcy stolicy Małopolski doceniają walory kulturalne, ale także możliwość kształcenia się na wielu uczelniach i kursach, znalezienia dobrze płatnej pracy oraz rozbudowaną sieć dróg i nowoczesne dzielnice mieszkalne. Inwestowanie w Krakowie również się opłaca. Wystarczy kupić mieszkanie w rejonie zamieszkałym przez ambitnych, młodych pracowników, by co miesiąc cieszyć się zyskami z jego wynajmu.

Mieszkanie na wynajem

Wynajmowanie mieszkań turystom także jest dla wielu inwestorów ciekawą opcją powiększania swojego budżetu. Turyści poszukują mieszkań na kilka lub kilkanaście dni. Płacą więcej za wygodne lokum, ale jednak nie przebywają w nim stale. Raz mieszkanie ma lokatorów, by po tygodniu lub dwóch stało puste. Taka rotacja nie sprzyja właścicielom mieszkania, którzy zawsze muszą być w pobliżu, by przekazać lub odebrać klucze i co bardzo ważne, zadbać o lokum, posprzątać je po swoich lokatorach i przygotować na przyjęcie kolejnych.

Warto, posiadając własne mieszkanie w Krakowie na wynajem, pomyśleć o innej grupie lokatorów – pracownikach. W Krakowie działa obecnie ponad 24 tys. spółek prawa handlowego, w tym ponad 4 tys. z udziałem kapitału zagranicznego oraz ponad 77 tys. firm w postaci indywidualnej działalności gospodarczej. Dlatego zarabiających godne pieniądze w mieście nie brakuje. Zjeżdżają z okolicznych gmin, biedniejszych rejonów naszego kraju, czasami zmieniają pracę i miejsce zamieszkania z czystej chęci rozwoju i osiedlenia się w metropolii przesyconej historią. Pracy w Krakowie szukają też studenci, absolwenci szkół wyższych, imigranci, najczęściej ze wschodu Europy. Pracujący mają więc stałe dochody, szukają wygodnego lokum na dłużej, a nawet na stałe, bez przerw wakacyjnych, nie wymagają sprzątania i ani ciągłej obecności właścicieli lokum w pobliżu.

Prądnik Czerwony – dzielnica z nowoczesnym osiedlem

Gdyby chcieć wskazać jedną dzielnicę, w której warto zainwestować w mieszkanie na wynajem, to zdecydowanie będzie to Prądnik Czerwony z osiedlem Apartamenty Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Trzeci etap budowy nowoczesnego osiedla to szansa dla inwestorów, którzy poszukują mieszkań w wysokim standardzie, a następnie dla mieszkańców Krakowa, którym zależy na wynajęciu mieszkań w dobrej lokalizacji. Na Prądniku Czerwonym, gdzie funkcjonują biurowce, gdzie działa Park Wodny i Multikino, znalezienie lokatorów nie trwa dłużej niż kilka dni, a zyski z wynajmu są odczuwalne i wyraźnie zasilają kieszeń właściciela mieszkania.

Poprzedni artykułJak wybrać wkład kominkowy? Czym się kierować podczas zakupu?
Następny artykułPrzytulne mieszkanie: 5 sposobów, aby zyskać efekt przytulności w mieszkaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj