Żywica, beton czy drewno? Jaką podłogę wybrać?

Żywica, beton czy drewno? Jaką podłogę wybrać?

Podłoga podkreśla charakter wnętrza i wpływa na komfort domowników. W grudniowym numerze „Czterech Kątów” znajdziecie podpowiedzi, jaką podłogę powinni wybrać m.in. miłośnicy industrialnego i naturalnego stylu, a jaka sprawdzi się w domach alergików.

Niezmiennie popularne są płytki ceramiczne, od kilku lat rynek podbijają panele laminowane, swoich zwolenników ciągle mają praktyczne wykładziny elastyczne. Ale ciekawym rozwiązaniem na podłodze jest zastosowanie naturalnych surowców – betonu, żywicy oraz drewna.

Beton

To propozycja dla miłośników wnętrz nowoczesnych i w stylu industrialnym. Do podłóg używa się betonu klasy D20 z dodatkiem preparatów zapobiegających jego skurczowi lub z zatopioną siatką przeciwprężną. Można również użyć na przykład mikrocementu. Wygląda bardzo podobnie, a sprawdzi się także w sytuacji, gdy chcemy zakryć stare i zniszczone płytki, bez konieczności ich skuwania – podpowiada Edyta Jabłońska, redaktorka „Czterech Kątów”.

Żywica

Wykonana z niej podłoga ma jednolitą i gładką powierzchnię bez widocznych łączeń, jak w przypadku płytek czy paneli. Do wyboru są dwa rodzaje – poliuretanowa, która ma większy połysk, i epoksydowa, bardziej matowa.

Podłoga z żywicy to idealne rozwiązanie dla osób z alergią na kurz. Dobrze wykonana nie zbiera zanieczyszczeń, a na dodatek można ją myć wodą – mówi Edyta Jabłońska, redaktorka „Czterech Kątów”.

Drewno

To wciąż najpopularniejszy materiał na podłogę. Na rynku są dostępne gatunki różniące się m.in. kolorem, wzorem słojów oraz odpornością. Drewno może być wykorzystane w każdym pomieszczeniu; w łazience sprawdzi się odporne na wilgoć, w przedpokoju – twarde, odporne na uszkodzenia, a w sypialni – miękkie, „przytulne” drewno, na przykład sosna.

—–
Powiązane tematy: jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe, płyta osb na podłogę jaka grubość, ogrzewanie podłogowe jaka podłoga, jaką podłogę wybrać, biała kuchnia jaka podłoga, jaka grubość styropianu na podłogę, szare ściany jaka podłoga, okna złoty dąb jaka podłoga, jakiej grubości płyta osb na podłogę, ciemne drzwi jaka podłoga

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here