Sprzątanie może być tanie i ekologiczne z centralnym odkurzaczem

Odkurzacze centralne cieszą się coraz większą popularnością. Powinni zainteresować się nim wszyscy, którzy pragną ułatwić sobie domowe obowiązki związane ze sprzątaniem. Tym bardziej, jeśli mamy do wysprzątania duży metraż, w którym przebywa sporo domowników. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na skuteczne pozbycie się z domu brudu w sposób cichy, szybki, ekologiczny i przyjazny dla alergików. Sprzątanie nie musi być przykrym obowiązkiem, ale czymś banalnie prostym. Jak najbardziej warto zapoznać się z zaletami płynącymi z centralnego odkurzania.

Czym jest odkurzacz centralny i co się na niego składa?

Odkurzacz centralny jest urządzeniem pozywającym w przystępny sposób na utrzymanie porządku w każdym pomieszczeniu. Używany jest w domowych warunkach, hotelach, garażach i w wielu innych obiektach. W każdym przypadku sprawdza się fenomenalnie. Znika problem z koniecznością noszenia ze sobą ciężkiego odkurzacza na wyższe kondygnacje i byciem ograniczonym krótkim przewodem. Jest to znacznie zdrowszy sposób odkurzania niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Na taki centralny odkurzacz składa się jednostka centralna, zestaw i akcesoria do sprzątania, węże i pokrowce, materiały eksploatacyjne i gniazdo ssące. Dostępny jest zarówno podstawowy, jak i garażowy zestaw do sprzątania. Składa się na niego wąż ssący, rura dwuczęściowa, szczotki do tapicerki, okrągłe, do podłóg gładkich i wieszak na wąż. Do dyspozycji mamy przeróżne ssawki obrotowe, szczotki do odzieży czy nawet do grzejników. Nie brakuje również szczotki pełniącej funkcję mopa. Węże ssące mogą mieć różne długości i średnice przepływu. Do tego dochodzą też przedłużenia do węża i uchwyty do niego. Do odkurzacza centralnego dołączane są filtry, worki jednorazowego użytku, tłumiki i elementy do podłączenia samej jednostki.

Centralne odkurzanie – wygoda, nienaganna czystość i ekologia

Jest wiele korzyści przemawiających za wyborem odkurzacza centralnego. Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest to, że brudne powietrze podczas sprzątania nie zostaje w pomieszczeniu, ale jest wyrzucane poza domem. Nie ma mowy o kurzeniu się i rozprzestrzenianiu po całym wnętrzu pyłków kurzu oraz roztoczy. Jest to idealny odkurzacz dla alergików. Nareszcie nie trzeba borykać się z nasileniem objawów podczas sprzątania mieszkania. Kolejną zaletą jest cisza, gdyż jednostka centralna odkurzacza znajduje się w zupełnie innym miejscu – np. w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym. Podczas sprzątania można swobodnie rozmawiać przez telefon czy oglądać telewizję. Urządzenie to nie zakłóca nawet snu dziecka. Jedyne co musimy ze sobą nosić, to lekki wąż. Obejdzie się bez obijania mebli i bez trudu możliwe będzie odkurzenie schodów. Długość węża może dochodzić do nawet 9 metrów. Wystarcz włożyć go do gniazda ssącego lub wcisnąć włącznik znajdujący się w jego uchwycie, aby rozpocząć porządki. Podczas prania dywanów idealnie sprawdzają się ssawki cieczy. Nawet w przypadku zapełnionego pojemnika ssanie zawsze jest silne, a wystarczy opróżniać go raz na dwa czy nawet trzy miesiące.

Dobrej jakości odkurzacze centralne ma w swojej ofercie sklep internetowy ustm.pl. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, czyli dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

1 KOMENTARZ

  1. Moje sprzątanie też jest tanie i ekologiczne. Używam do tego irobota, na założenie centralnego odkurzacza nie było mnie stać. Centralny odkurzacz nie pochłania alergenów, a moja roomba owszem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here