Ranking najpopularniejszych projektów domów MURATORA w roku 2022

W ostatnim roku niesłabnącą popularnością cieszyły się gotowe projekty domów jednorodzinnych. Niektóre z nich były jednak wyszukiwane znacznie częściej niż inne. W tym tekście przedstawimy Ci ranking dziesięciu najpopularniejszych projektów z katalogu MURATORA.

C333i Miarodajny – wariant IX

Projekt Miarodajny to jeden z przykładów projektu domu, który można zrealizować bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Dom ten jest dość mały, jego powierzchnia nieznacznie przekracza 40 mkw., jednak wyróżnia się dużą funkcjonalnością. Jego największą zaletę stanowi taras, który zdecydowanie pozwala mieszkańcom zbliżyć się do natury. Rozmiary budynku sprawiają, że można go zrealizować nawet na najmniejszej działce i to bez dużego budżetu przeznaczonego na inwestycję.

C365c Przejrzysty – wariant III

Projekty domów nowoczesnych charakteryzują się prostymi i jasnymi wnętrzami. Doskonałym tego przykładem jest projekt Przejrzysty. Serce budynku stanowi pokój dzienny, w którym znajduje się miejsce dla części wypoczynkowej oraz jadalnianej. Kuchnia w budynku jest pomieszczeniem otwartym, jednak usytuowanym w taki sposób by nie ingerowała zbytnio w przestrzeń gościnną. Budynek ma zagospodarowany parter i otwarte poddasze do samodzielnej aranżacji. Powierzchnia parteru to prawie 63 mkw., natomiast poddasza około 30 mkw.

M245 Trafna decyzja (etap II)

Projekt Trafna decyzja jest niewielkim kompaktowym budynkiem, umieszczonym na planie prostokąta. Mimo powierzchni nieprzekraczającej 80 mkw. stanowi, świetne miejsce do zamieszkania nawet dla 5-osobowej rodziny. W budynku zastosowano podział na strefę dzienną zlokalizowaną na parterze budynku oraz umiejscowioną na poddaszu strefę nocną. Na parterze znajdziemy salon z otwartą kuchnią, pokój oraz łazienkę i kotłownię. Poddasze stanowią 3 pokoje oraz duża łazienka.

C444 Czterolistna koniczyna

Czterolistna koniczyna to tani w budowie i wygodny parterowy budynek z przewidzianą możliwością rozbudowy i zwiększenia powierzchni użytkowej. Zwarta bryła budynku pokryta jest dachem czterospadowym. Powierzchnia budynku jest optymalna dla singla lub pary. W domu znajdziemy salon z jadalnią i otwartą kuchnią, sypialnię, łazienkę oraz kotłownię.

C214 Dom na rozstaju

Projekt Dom na rozstaju charakteryzuje się stonowana architekturą i idealnie sprawdzi się nawet na wąskiej działce. Na parterze budynku znajduje się salon z aneksem kuchennym otwarty na taras, pokój, łazienka oraz kotłownia. Na poddaszu znajdziemy dwa większe pokoje, jeden mniejszy oraz łazienkę.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: MURATOR – nowoczesne projekty domów zgodne z Polskim Ładem – projekty.muratordom.pl

Poprzedni artykułDonice designerskie – świat roślin w nowoczesnym i modnym wydaniu
Następny artykułO czym warto wiedzieć, decydując się na kuchnię z wyspą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj