Płytki podłogowe – nie tylko do łazienki

Płytki podłogowe to materiał, który dość często jest przypisywany tylko do jednego pomieszczenia w naszym mieszkaniu – łazienki. W ostatnich latach jednak trend ten znacząco się zmienił! Różnorodność wzorów, struktur, rozmiarów jak również kolorów w połączeniu z niezwykłą trwałością sprawiły, że po płytki podłogowe sięgamy aranżując zarówno salon, jadalnie czy nawet sypialnie! Płytki stały się uniwersalną bazą do projektowania pomieszczeń w różnorodnych stylach.

Uniwersalne rozwiązanie do wielu pomieszczeń

Remontując lub wykańczając swoje mieszkanie bądź dom zastanawiamy się nad tym jakie materiały nie tylko będą prezentowały się dobrze przez wiele lat, ale również nad tym co najlepiej dopasuje się do stylistyki pomieszczenia. Obecnie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są właśnie płytki podłogowe (https://www.blu.com.pl/19-plytki-podlogowe?w-magazynie=1). W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej stosuje się ten sam rodzaj oraz wzór wykończenia podłogi w całym domu. Takie rozwiązanie nie tylko optycznie powiększa i otwiera przestrzeń tworząc spójną całość, ale również zapewnia odpowiednie zabezpieczenie w miejscach takich jak kuchnia gdzie podłoga musi być odporna np. na zalanie czy spadające sztućce czy naczynia.

Płytki przypominające naturalne materiały

Drewno, marmur, a może beton – powierzchnia płytek podłogowych przybiera najróżniejsze kolory oraz struktury, nawet te, które imitują naturalne materiały. Dzięki temu jeśli planujemy naturalistyczną aranżacje, ale nie chcemy martwić się specjalistycznym pielęgnowaniem drewna lub marmuru płytki stają się doskonałą alternatywą! Płytki o powierzchni przypominającej naturalne kamienie oraz marmur są również znacznie tańszym wyborem. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na zakupienie pozostałych, niezbędnych mebli, przedmiotów czy dodatków.

Dostępność płytek o powierzchniach przypominających beton, marmur, drewno, kamienie czy cegłę sprawia, że mamy praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Niezależnie od tego czy chcemy zaaranżować salon w stylu boho, nowoczesną jadalnie czy industrialny aneks kuchenny zawsze znajdziemy kolekcję, która wpasuje się w nasze gusta oraz wymagania projektowe.

Trwałość przede wszystkim

Wygląd to nie wszystko! Nie możemy zapomnieć o jakości wykonania – w końcu to głównie ona wpływa na nienaganny wygląd naszej podłogi przez wiele lat. Płytki podłogowe od renomowanych producentów takich jak Tubądzin, Ceramika Paradyż, Cerrad, Azario czy Vijo charakteryzują się doskonałą jakością materiałów oraz produkcji. Dodatkowo znaczna część płytek z kolekcji tych marek posiada powierzchnie antypoślizgowe, mrozoodporne oraz odporne na ścieranie dzięki czemu nie musimy się obawiać o zniszczenie się płytek położonych np. przy drzwiach wejściowych. Woda, piasek oraz kamienie przyniesione z podwórka do domu nie wpłyną na wygląd powierzchni naszej podłogi.

Funkcjonalność i wygoda

Płytki ceramiczne to idealne rozwiązanie również jeśli planujemy montaż ogrzewania podłogowego. Są doskonałym przewodnikiem ciepła, a przy tym są odporne na wysokie temperatury. Dodatkowo zamontowanie tego typu ogrzewania niweluje często nieprzyjemną, chłodną powierzchnię płytek.

A co ze sprzątaniem? Podłoga wyłożona płytkami jest niezwykle łatwa w czyszczeniu – okruchy oraz kurz zbierzemy odkurzaczem lub zmiotką, a resztę wystarczy przetrzeć mopem lub szmatką i gotowe! W odróżnieniu do drewna nie musimy martwić się o użytą ilość wody czy odpowiednie detergenty i woskowanie. Łatwo, szybko i wygodnie!

Płytki podłogowe w projektach Salonów Łazienek BLU

Chodź nazwa na to wskazuje w Salonach Łazienek BLU odnajdziemy nie tylko gotowe projekty łazienek (https://www.blu.com.pl/lazienka-inspiracje-gotowe-projekty-lazienek), ale również aranżacje salonów, korytarzy, aneksów kuchennych czy sypialni, dzięki czemu możemy sprawdzić jak płytki prezentują się w różnorodnych pomieszczeniach! Dodatkowo przy zakupach w jednym z salonów z sieci BLU projekt pomieszczenia możemy otrzymać jedynie za 1zł. O szczegóły oferty należy pytać w wybranym przez siebie salonie.

Poprzedni artykułKto wydaje pozwolenie wodnoprawne i ile kosztują?
Następny artykułLampy oświetleniowe do wnętrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj