Moda na lofty

Tradycyjny loft to poprzemysłowy obiekt, który służy jako mieszkanie – np. we wnętrzach dawnego magazynu lub fabryki. Miłość do loftów wiąże się nie tylko z sympatią do industrialnej estetyki, ale też niezwykle rozległą przestrzennością, której próżno szukać nawet w dużych rezydencjach. Przemysłowy styl i unikalny design sprawiają, że moda na lofty wciąż ma się doskonale.

Historia loftów – w Polsce i na świecie

Lofty mają swoje początki jeszcze w latach 60 ubiegłego wieku, w Stanach Zjednoczonych. Budynki poprzemysłowe zaczęły być wówczas zasiedlane przez artystów, a także innych ubogich przedstawicieli społeczeństwa. Mieszkania loftowe miały z reguły niski standard wykończenia. Z murów wystawały metalowe konstrukcje, ogromne okna nie były zbyt praktyczne, a podłoga i ściany zniechęcały surowością. Nieatrakcyjne warunki mieszkaniowe wynagradzała jednak niezwykła ilość dostępnej przestrzeni. Ze względu na brak ścianek działowych, pomieszczenia w loftach dawały mieszkańcom poczucie prawdziwej wolności. W Polsce obiekty poprzemysłowe zaczęły być zasiedlane dopiero w XXI wieku. Obecnie dawne fabryki, stocznie czy browary są niezwykle pożądane przez rodzimych deweloperów.

Systemy grzewcze w loftach

Aranżacje utrzymane w koncepcji loftu cechuje dość surowa atmosfera. Wnętrza tego typu pozostają jednocześnie luksusem, który dostępny jest tylko dla nielicznych. Urządzane są w obiektach z minionej epoki, jednak nie brakuje w nich rozwiązań nowoczesnych. W lofcie, każdy element wyposażenia musi być dobrze dopasowany zarówno do aranżacji, jak i specyfiki architektonicznej pomieszczeń. Dotyczy to również systemów grzewczych, które coraz powszechniej projektowane są specjalnie dla loftów. Warszawa to jedno z miast, gdzie nabyć można modele idealnie dopasowane do loftów. Najczęściej są to produkty o minimalistycznej formie, idealnie współgrające z industrialnym charakterem wnętrz. Grzejniki pokojowe dla loftów pozostają jednocześnie urządzeniami, które mogą równomiernie ogrzać nawet najbardziej rozległe i przestrzenne wnętrza.

Grzejniki pokojowe dla loftów

Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania oferowane przez sklep artykulygrzewcze.com z Warszawy, w którym znaleźć można szeroką gamę grzejników płytowych dla zastosowań loftowych.
Urządzenia dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce, w tym niezwykle popularnych wariantach Snow White i Pure White. Poszczególne modele posiadają też różne rodzaje podłączeń – w zależności od parametrów pomieszczenia, zdecydować można się m.in. na warianty boczne, centralne oraz dolne. Wszystkie zestawy wyposażone są w niezbędne akcesoria, jak chociażby korki zaślepiające czy odpowietrzniki. Technologie zastosowane w oferowanych systemach pozwalają na minimalne zużycie energii. Dzięki niedużej bezwładności cieplnej oraz ograniczonej zawartości wody, zapewniają wysoką wydajność nawet w niskich temperaturach. Nowoczesne systemy grzewcze nie ograniczają zarazem swobody wizualnego dostosowania urządzeń do unikalnej specyfiki loftowej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here