Mocny akcent aranżacyjny? Designerskie fotele potrafią odmienić każde wnętrze. A te modele są teraz wyjątkowo modne

Fotele powracają w najlepszym możliwym stylu. W najmodniejszych, światowych projektach często grają główną rolę, potrafiąc przyćmić nawet oryginalne sofy, czy narożniki. Ich zaletą jest rozmiar – idealnie pasują nawet do niewielkich pomieszczeń, sprawdzają się zarówno w salonie, jak i w sypialni, jadalni, czy gabinecie. Mogą stanowić pojedynczy element wyposażenia lub tworzyć z kanapą efektowną kompozycję. Jeśli myślisz o metamorfozie wnętrza, ten jeden wyrazisty akcent wystarczy, aby pokój zyskał nowy charakter. Jaki styl dominuje w modnych wnętrzach w tym zakresie? Jakie designerskie fotele wybieramy? Sprawdziliśmy.

Nowoczesne aranżacje tworzą dzisiaj fotele designerskie

Projektanci mają naprawdę szerokie pole do popisu, a my chętnie czerpiemy z tych inspirujących propozycji wybierając oryginalne fotele, które przyciągają uwagę i wyraziście podkreślają styl wnętrza. Na https://moonmeble.pl/meble/fotele znaleźliśmy mnóstwo ciekawych rozwiązań w tym zakresie – fotele w mocnych, oryginalnych wersjach kolorystycznych, zaskakujące odważnym designem, a zarazem zapewniające maksimum komfortu i funkcjonalności. Wystarczy spojrzeć na wybrany fotel, aby nabrać nieodpartej ochoty zasiadania w nim.

To właśnie tego typu wyposażenie buduje dzisiaj nowoczesny klimat wnętrz. Jeden mocny akcent potrafi w tym przypadku zdefiniować styl. To nie tylko atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, ale i niezwykle praktyczne i wygodne. Nie musimy bowiem sięgać po cały szereg elementów wyposażenia, aby stworzyć pożądaną aranżację. Wystarczy jeden dobrze dobrany fotel. Choć oczywiście w przypadku wnętrz o pokaźniejszych rozmiarach mogą to być meble tego typu w większej ilości.

Nowoczesny fotel w nowoczesnym salonie, czyli?

Przyciągający uwagę zimnymi odcieniami minimalistycznej szarości lub przeciwnie – energetycznymi, mocnymi kolorami, których po prostu nie można nie zauważyć. Minimalistyczny w designie i niemal surowy w formie lub efektownie kokietujący pikowaniem, przeszyciami, czy fantazyjnym kształtem. Takie są właśnie nowoczesne fotele, które spotkać możemy w najmodniejszych obecnie aranżacjach i na stronach najpoczytniejszych magazynów wnętrzarskich.

Co istotne, wybór jest tutaj naprawdę szeroki, co pozwala bezbłędnie dopasować meble do stylu wnętrza i pozostałych elementów wyposażenia.

Klimat przytulności w sypialni? Ten fotel to potrafi

Designerski nie oznacza wcale, że nie będzie to rozwiązanie dla wciąż nowoczesnych, jednak bardziej przytulnych, eleganckich, czy nawet nieco klasycznych wnętrz. Ciepły nastrojowy klimat sypialni podkreśli fotel typu „uszak” z wygodnym, masywnym oparciem i charakterystycznymi „uszami” czyli bocznymi zagłówkami. Podobny efekt uzyskamy sięgając po fotele o opływowej formie lub z oparciem kształtem przypominającym muszlę.

Elegancja to z kolei przede wszystkim dobór tkaniny. Efektownie połyskująca tapicerka z pięknymi przeszyciami to przepis na wprowadzenie do wnętrza nuty ekskluzywnej, choć wciąż nienachlanej, zdecydowanie subtelnej elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here