Meble w stylu Art Deco

Meble w stylu Art Deco są współcześnie bardzo cenione, ze względu na elegancję, klasę oraz styl. Ponadto, meble w tym stylu doskonale pasują do wielu, różnych wnętrz, a estetyka Art Deco łączy tradycję i nowoczesność. Meble w tym, oraz w innych stylach, można zakupić na Warszawskich Targach Antyków i stworzyć niesamowite wnętrze w swoim domu lub mieszkaniu.

Meble w stylu Art Deco: charakterystyka

Styl Art Deco zaczął kształtować się jeszcze w latach 20 XX wieku, chociaż styl ten jest najbardziej charakterystyczny dla lat 30 XX wieku. Art Deco zrodziło się w wyniku zmian społeczno- obyczajowych, związanych z zupełnie nowym stylem życia. Przesyt stylem secesyjnym oraz brak dyscypliny przestrzennej sprawił, że artyści oraz dekoratorzy zapragnęli czegoś nowego, a jednocześnie odwołującego się do klasyki. Styl Art Deco to zupełnie nowa estetyka, w której zasadniczą rolę odgrywa geometria. Stoliki mają więc okrągłe jak koło blaty, biurka są stworzone w formie łuku, a fotele są wykonane na planie koła. Tego typu przykładów można podać wiele, ponieważ do dziś zostały zachowane meble z tamtego okresu. Wśród najważniejszych cech charakterystycznych mebli w stylu Art Deco można wyróżnić:

  • dbałość o każdy detal
  • wyrafinowana forma
  • połączenie stylu z funkcjonalnością
  • złocenia, marmury, zdobienia
  • formy geometryczne (owalne, ścięte, prostokątne)

Współcześnie, w wielu domach mieszkańcy starają się stworzyć klasyczne, a zarazem nowoczesne i stylowe wnętrze. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi właśnie styl Art Deco.

Warszawskie Targi Antyków: co warto na nich kupić?

Każdy, kto marzy o pięknym wnętrzu i meblach w stylu Art Deco, powinien wybrać się na Warszawskie Targi Antyków, które odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. Warto zwrócić tu uwagę na wyposażenie do salonu, na przykład piękne fotele, wyjątkowe stoły i lampy. Styl Art Deco bardzo dobrze prezentuje się także w sypialni oraz w domowym biurze lub innym miejscu do pracy. Więcej na temat Warszawskich Targów Antyków znajdziesz tutaj: https://www.antyki-bronisze.pl/. Na stronie można zapoznać się z wyjątkowymi meblami, stylowymi zegarami, praktycznym oświetleniem oraz można zdecydować się na wirtualny spacer po hali z antykami. Styl Art Deco jest o tyle wymagający, że ważne jest zadbanie o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Na Targach Antyków można znaleźć nie tylko meble, ale także elementy dekoracyjne, sztućce, platery i ozdoby. Wnętrze utrzymane w stylu Art Deco będzie idealne dla osób wymagających, ceniących klasę, luksus i dbałość o każdy detal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here