Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu?

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu?

Zakup drzwi wejściowych prowadzących do domu jednorodzinnego powinien być poprzedzony dokładną analizą własnych oczekiwań oraz modeli dostępnych na rynku. Czym dokładnie powinny wyróżniać się idealne drzwi wejściowe?

1. Solidne

Drzwi wejściowe przede wszystkim powinny wyróżniać się swoją solidną, wytrzymałą i trwałą konstrukcją. Właśnie dlatego powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, na przykład ze stali, drewna czy z aluminium.

2. Odporne na czynniki pogodowe

Jako że drzwi wejściowe do domu są narażone na ogół na kontakt z czynnikami pogodowymi, w tym także z opadami, powinny wyróżniać się odpowiednią odpornością. W tej roli dobrze sprawdzają się drzwi aluminiowe oraz drzwi wykończone odpornymi okleinami, które nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych.

3. Stabilne

Stabilność drzwi wejściowych oznacza, że powinny być one zabezpieczone przed wypaczeniami, które mogą powstać w trakcie ich używania, na przykład pod wpływem wilgoci. Wypaczenia powodują obniżenie poziomu termoizolacji drzwi, utrudniają ich zamykanie i otwieranie, zmniejszają ich bezpieczeństwo.

4. Ciepłe

Dobre drzwi wejściowe do domu powinny wyróżniać się odpowiednim poziomem termoizolacji. Przy ich doborze warto wziąć wtedy uwagę na współczynnik przenikana ciepła – im jest niższy, tym drzwi są cieplejsze.

5. Bezpieczne

Oczywiście, drzwi prowadzące do domu powinny wyróżniać się także odpowiednim poziomem ochrony, aby zapewnić domownikom i ich mieniu zabezpieczenie przed włamywaczami. Drzwi antywłamaniowe określane są klasami 3-4 albo C zależnie od normy. Dzięki swojej konstrukcji są w stanie stawić opór włamywaczom na znacznie dłuższy czas niż drzwi bez klasy antywłamaniowej.

6. Estetyczne

Oczywiście, nie możemy zapominać także o tym, że dobre drzwi wejściowe do domu powinny także być estetyczne. Najczęściej dobierane są do kolorystki detali budynku, ale można też wybrać kontrastowe kolory. Drzwi mogą być proste albo mogą posiadać zdobione elementy. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się również drzwi z bocznymi naświetlami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here