Jak przygotować się do przeprowadzki?

Żyjemy w czasach, w których migracja do innego miasta za lepiej płatną pracą nie jest już niczym niezwykłym. Wiąże się to jednak z koniecznością zmiany miejsca zamieszkania. Przeprowadzka potrafi być bardzo stresogennym przeżyciem dla wielu osób. Jeżeli jednak odpowiednio się do niej przygotujecie, to cały proces przeprowadzki wcale nie musi być czymś aż tak strasznym.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przygotowanie do przeprowadzki najlepiej rozpocząć od zgromadzenia odpowiedniej ilości kartonów lub też wykorzystania tych, które posiadacie ( mowa tutaj o pudełkach po butach czy też drobnym sprzęcie AGD ). Dla osób bardzo oszczędnych dobrym rozwiązaniem może okazać udanie się do pobliskiego marketu i wyszukanie tam pudełek po sprzedawanych produktach. Takie opakowanie jednak na pewno nie będą wystarczające. Konieczne będzie wyposażenie się w duże, jak i też mniejsze pudełka wykonane z grubej tektury. Pudełka małe posłużą do zapakowania drobnych rzeczy takich jak biżuteria, natomiast do tych dużych zmieścicie rzeczy o większych gabarytach. Dobrze również będzie zdecydować się na kartony wyposażone w specjalne uchwyty do przenoszenia. Dzięki temu ich transport z miejsca na miejsce nie będzie aż tak utrudniony.

Pudełka i odpowiednie wypełniacze to podstawa udanej przeprowadzki

Warto też już zawczasu wyposażyć się w jakieś wypełniacze do pakowania. Folia bąbelkowa czy też skoropak będą niezbędne, jeżeli myślicie o przetransportowaniu zastawy stołowej, czy też szklanych przedmiotów.

Jeżeli macie już przygotowane kartony to możecie przystąpić do pakowania. Dobrze jest już na kilka dni wcześniej zając się pakowaniem i nie zostawiać tej czynności na ostatnią chwilę. Pakowanie zacznijcie od rzeczy najmniej potrzebnych. Osobno należy pakować przedmioty wykonane ze szkła, porcelany itd. Dodatkowo należy zabezpieczyć je tak jak wspomnieliśmy wcześniej przy pomocy foli bąbelkowej. Podczas pakowania przedmiotów trzymajcie się zasady, aby zawsze na dnie opakowania znalazły się przedmioty cięższe a dopiero na samej górze te lżejsze.

Pakowanie mniejszych przedmiotów może być w większości przypadków mocno problematyczne – wszystko przez to, że to ich w mieszkaniu zazwyczaj jest najwięcej. Dlatego należy albo zawczasu zapakować je do mniejszych pudełek i dopiero umieścić w większym pudełku lub też posegregować je w plastikowych pojemnikach lub mniejszych woreczkach strunowych.

Pamiętaj o odpowiednim opisaniu zawartości pudełek

Każde zapakowane pudełko odpowiednio zabezpieczcie taśmą oraz opiszcie przy pomocy markera. Dzięki temu już w nowym miejscu zamieszkania będziecie w stanie od razu stwierdzić co znajduje się w danym pudełku. Pozwoli wam to zaoszczędzić bardzo dużo czasu, który musielibyście potem poświęcić na szukanie interesującej was rzeczy.

Pakując się warto przygotować jeden karton, w którym znajdą się rzeczy ,,pierwszej potrzeby”. To właśnie ten karton rozpakujecie w nowym miejscu zamieszkania jako pierwszy. Powinny znaleźć się w nim takie przedmioty codziennego użytku jak szczoteczka do zębów, ręczniki, bielizna i ubrania na następny dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here