Jak dobrać grzejnik w zależności od rozmiaru łazienki?

Zapewnienie komfortu termicznego w łazience to podstawa. Nie wszyscy jednak wiedzą jak dobrać grzejnik, który będzie w stanie zapewnić odpowiednio wysoką temperaturę w takim pomieszczeniu. W poniższym poradniku podpowiadamy czym dokładnie się kierować podczas procesu zakupowego.

Jak dobrać grzejnik w zależności od rozmiaru łazienki?

W zależności od warunków mieszkaniowych można spotkać się zarówno z bardzo pojemnymi, przestronnymi łazienkami, jak i też niemal klaustrofobicznymi, które ledwo mieszczą wszystkie niezbędne elementy takie jak prysznic czy umywalka. Wielkość łazienki determinuje dobór odpowiednich grzejników. Zapewnienie komfortu termicznego jest bowiem kluczowe w przypadku tego rodzaju pomieszczeń. Poniżej postaramy się wam podpowiedzieć czym należy się kierować podczas doboru grzejników łazienkowych.

Zacznijmy od tego, że podczas wyboru grzejnika do łazienki powinniście się kierować nie tylko kształtem danego modelu, jego kolorem czy też ceną. Kluczowe powinno być postawienie na odpowiednią wydajność oraz funkcjonalność. Od tego bowiem zależy w głównej mierze czy w waszej łazience zapewniony zostanie odpowiedni komfort termiczny.

Łazienka – miejsce gdzie panują niższe temperatury

Musicie bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie w łazience najbardziej odczuwalne są niskie temperatury. Dlatego tak istotne jest to, aby zadbać o to by wyjście spod prysznica lub wanny było możliwie jak najbardziej przyjemnym doświadczeniem. Temperatura panująca w łazience musi być znacząco wyższa od tej, jaką będziecie uważać za akceptowalną w salonie lub sypialni. Ogólnie można przyjąć, iż temperatura w łazience powinna oscylować w granicach 23 lub też 24 stopni Celsjusza.

Grzejnik łazienkowy – tutaj liczy się wydajność

Jak zatem widzicie konieczność utrzymania wyższej temperatury sprawia, że głównym czynnikiem podczas wyboru grzejnika powinna być jego wydajność. Musi być on mocniejszy od modeli zastosowanych w kuchni lub pokoju dziecięcym. Z racji na trudne warunki panujące w łazience ( wilgoć ) istotne jest też, aby grzejnik łazienkowy był odpowiednio trwały. Należy szukać modeli, które będą mogły pracować bezawaryjnie nawet przez kilka lat.

Dobierając grzejnik trzeba też przyjrzeć się poszczególnym modelom pod względem funkcjonalności. Dotyczy to szczególnie grzejników, które mają zostać zainstalowane w mniejszych łazienkach. Tam bowiem liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Zatem grzejnik, który będzie posiadał suszarkę na mokre ręczniki czy też półeczkę na kosmetyki na pewno sprawdzi się znacznie lepiej.

Dobór odpowiedniego grzejnika zależy też w znacznym stopniu od tego, czy w danej łazience za ogrzewanie będzie odpowiadać jedno lub też dwa źródła ciepła ( mowa tutaj o ogrzewaniu podłogowym i tradycyjnych grzejnikach ). Przestronne łazienki, które znajdują się na przykład w narożniku budynku i posiadają okna będą w dużo większym stopniu narażone na wahania temperatury. W takim przypadku zastosowanie grzejnika ściennego może okazać się niewystarczające. Wtedy właśnie zachodzi konieczność połączenia tradycyjnych grzejników łazienkowych z ogrzewaniem podłogowym. Taka kombinacja gwarantuje bowiem, że stylowy i nowoczesny grzejnik łazienkowy pozwoli bez problemu wysuszyć grzejniki, podczas gdy ogrzewanie podłogowe zapewni suchą i przyjemną w dotyku podłogę.

Wspomnieliśmy, że w małej łazience liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Dobra aranżacja ciasnej łazienki wymaga zatem dobrego pomysłu i sprawnej realizacji. Tradycyjne grzejniki łazienkowe mogą zajmować stosunkowo dużo miejsca. Na szczęście coraz to więcej producentów ma w swojej ofercie modele, które są niezwykle smukłe i nie wystają zanadto poza obrys ściany. Oprócz tego modele te oferują wysoką moc grzewczą nawet przy niewielkich gabarytach własnych. Ich zastosowanie pozwoli zatem zapewnić odpowiedni komfort termalny, a jednocześnie nie ograniczy zbytnio ilości dostępnej w łazience przestrzeni.

Poprzedni artykułZasady łączenia kolorów. Modne wzory i dekoracje
Następny artykułJakie schody drewniane wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj