Inwestowanie w mieszkania na wynajem w Lublinie – czy warto?

Inwestowanie w mieszkania na wynajem w Lublinie – czy warto?

Mieszkania na wynajem są obecnie jednym z najgorętszych trendów w branży inwestycyjnej. Zarobek może wynieść wtedy nawet 4-6 proc. w skali roku!

Niskooprocentowane lokaty bankowe, niestabilna sytuacja na giełdach, ryzyko związane z funduszami inwestycyjnymi – brak atrakcyjnych perspektyw na pomnażanie swoich pieniędzy przez inwestorów spowodował, że obecnie tak popularne stało się kupowanie mieszkań i przeznaczanie ich na wynajem.

Na mieszkaniu na wynajem można zarobić dwojako – przede wszystkim przez regularne pobieranie od lokatorów czynszu, a także przez wzrost wartości nieruchomości w czasie. Brak wystarczającej liczby mieszkań na wynajem dodatkowo przyczynia się do większych zysków. Czy taka inwestycja sprawdzi się również w Lublinie?

Lublin nie jest wprawdzie tak dynamicznym rynkiem nieruchomości jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk, ale również teraz deweloperzy stale realizują nowe inwestycje mieszkaniowe, a ludzie poszukują dla siebie lokali na wynajem.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Lublinie wynosi od około 5 000 do 6 000 złotych za metr kwadratowy, dlatego też do zakupu mniejszego mieszkania wystarczy około 200 000 złotych.

Gdy inwestorowi zależy na wysokich zarobkach, powinien pomyśleć o wynajmie krótkoterminowym, czyli turystycznym, który skierowane jest do osób przyjeżdżających do miasta w celach turystycznych czy biznesowych. Wtedy zarobek może być najwyższy, ale wymagana jest także dodatkowa obsługa klienta. Za jeden dzień można uzyskać 150-250 złotych.

Druga opcja to wynajem długoterminowy, czyli na podstawie umowy podpisanej na dłuższy okres. Zarobki są wtedy niższe, ale to mniej wymagająca inwestycja. Miesięczny koszt najmu mieszkania w Lublinie to średnio od 1000 do 1800 złotych.

Zatem jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe Lublin jest również atrakcyjną propozycją przeznaczoną dla każdego, kto chciałby ulokować swoje pieniądze na wysoki procent – na wynajmie mieszkań można zarobić obecnie więcej niż na lokatach bankowych czy funduszach inwestycyjnych!

Inwestowanie w mieszkania na wynajem w Lublinie – czy warto?
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here