Doskonały zakup płytek łazienkowych – jak go nie żałować?

Remont łazienki zwykle wiąże się z dużymi utrudnieniami dla wszystkich domowników. To najczęściej nie tylko wymiana mebli czy dekoracji, ale także zerwanie starych i położenie nowych płytek łazienkowych. Jak wiadomo, zajmuje to sporo czasu i energii, dlatego przed ich zakupem warto dokładnie zastanowić się, co chcemy wybrać i jaki efekt końcowy uzyskać.

Płytki łazienkowe do małego pomieszczenia

O ile duże i jasne łazienki zwykle nie są problematyczne, jeśli chodzi o kwestie związane z aranżacją wnętrza, o tyle z niewielkimi pomieszczeniami problem jest już nieco większy. Trudno dopasować do nich idealne płytki łazienkowe, gdy w sklepie wszystkie wydają się jasne, wyjątkowo ładne, wręcz wymarzone – zobacz https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-lazienkowe/cat_100864.html. Trzeba jednak pamiętać, żeby ostatecznie wybierać płytki odcień jaśniejsze niż te, które najbardziej podobają nam się w doskonale oświetlonym sklepie.

W malej łazience dobrze wyglądają płytki z lekkim połyskiem, które odbijają światło – nawet jeśli wpada go niewiele, to rozproszone będzie jeszcze lepiej rozjaśniać pomieszczenie. Dobrym krokiem jest też unikanie grubych i kontrastowych fug, które optycznie zmniejszą i tak małe pomieszczenie. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem są też duże płytki, zarówno na podłodze, jak i na ścianie, co podkreśli prostotę wnętrza oraz nie stworzy uczucia chaosu i przytłoczenia. Wybierając płytki, warto też zwrócić uwagę na kształt – prostokątne elementy będą wizualnie poszerzać i wydłużać wnętrze.

Najnowsze trendy w kwestii płytek łazienkowych

Przed zakupem konkretnych płytek, warto też wiedzieć, co czeka na nas w sklepach, czyli jakie są najnowsze trendy związane z tematem aranżacji ścian i podłóg w tego typu wnętrzach. Obecnie płytki łazienkowe mają najczęściej naturalne kolory – królują biele, czernie, brązy i szarości. Choć bardzo często przełamują je intensywne odcienie fioletu.

Wiele z nich posiada także wzory nawiązujące do natury – odwołują się one do drewna, kamienia, betonu czy cegły. Ale to nie wszystko – dla największych miłośników naturalnych akcentów dostępne są płytki przypominające dany element także swoją fakturą (któż z nas nie widział drewnopodobnych płytek, które doskonale imitują dawne piękne, choć wymagające drewniane parkiety?). Na topie są także płytki o innych strukturach, np. z widocznym ściegiem lub haftem, które dodają wnętrzom charakteru. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się też wszelkiego typu wzorzyste płytki, z przewagą tych z wzorami geometrycznymi – pozwalają one uzupełnić wnętrze, gdzie przeważają gładkie płytki w stonowanych kolorach.

Przemyślany wybór płytek pozwoli nam w spokoju przejść przez cały remont – od momentu kucia dotychczasowej glazury, aż po położenie nowych, tylko idealnych dla nas płytek. Chwila zastanowienia oszczędzi nam też wielkiego rozczarowania po zakończeniu wszelkich prac. A dzięki temu będziemy z uśmiechem na ustach podziwiać naszą doskonale znaną łazienkę w tym nowoczesnym wydaniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here