Dlaczego warto zainwestować w nowe mieszkanie w Lublinie?

Nowe mieszkanie opłaca się nabyć z wielu powodów. Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze nieruchomości jest jej lokalizacja. Sporo osób zastanawia się, czy mieszkanie w Lublinie to dobra inwestycja – oto kluczowe przesłanki przemawiające na korzyść tego rozwiązania.

Rynek nieruchomości w Lublinie – duży wybór ofert

Przez dość długi czas Lublin był postrzegany wyłącznie jako ośrodek akademicki, jednak w przeciągu ostatnich kilkunastu lat miasto mocno zmieniło swoje oblicze. Odznacza się ono ogromnym potencjałem gospodarczym, turystycznym oraz kulturalnym, co czyni je świetnym miejscem do życia i prowadzenia biznesu. To z kolei przekłada się na wzrost liczby inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego realizowanych tu przez deweloperów takich jak Orion i inne firmy. Ofert do wyboru jest mnóstwo i obejmują one różne mieszkania Lublin. Sprzedaż prowadzona jest już na bardzo wczesnym etapach tego typu przedsięwzięć, niemniej każdy znajdzie mieszkanie odpowiadające jego indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Nowe mieszkania w Lublinie – atrakcyjne ceny

Istotnym czynnikiem uwzględnianym przy zakupie mieszkania jest cena za 1 m kw. Pod tym względem Lublin na tle takich miast jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. W stolicy województwa lubelskiego za 1 m kw. mieszkania od dewelopera trzeba zapłacić średnio ok. 7 200 zł. W Warszawie jest to ok. 11 600 zł, w Krakowie ok. 10 400 zł, a w Gdańsku ok. 10 000 zł. Różnica w cenach jest zatem wyraźna.

Nowe mieszkania w Lublinie – dobra lokata kapitału

Nowe mieszkanie w Lublinie to znakomita lokata kapitału. Zawsze można je sprzedać – i to niemałym zyskiem, gdyż ceny mieszkań już od lat nie spadają, utrzymuje się w tym obszarze tendencja zwyżkowa. Poza tym w Lublinie jest ogromne zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia – najbardziej poszukiwane są kawalerki oraz niewielkie lokale dwupokojowe. Dla właścicieli nieruchomości to idealny sposób na podreperowanie budżetu i możliwość uzyskania dodatkowego dochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here