Czy warto kupić w Warszawie apartament na wynajem?

Pod względem cen nieruchomości Warszawa jest najdroższym rynkiem w Polsce. Z drugiej strony zapotrzebowanie na nowe mieszkania z roku na rok rośnie. Nie bez powodu sporo osób zastanawia się nad nabyciem w stolicy apartamentu, na którym mogłyby zarobić.

Apartament w Warszawie – jakie ma zalety?

Istnieje kilka ważnych przesłanek przemawiających na korzyść zakupu apartamentu w Warszawie. Przede wszystkim taka nieruchomość nie straci na wartości w miarę upływu czasu. Decydując się na jej sprzedaż lub wynajem, można sporo zyskać. Wynika to z tego, że Warszawa to bardzo atrakcyjna lokalizacja – uchodzi za jedno z najlepszych w Polsce miejsc do życia i prowadzenia biznesu. Miasto nieustannie się rozwija, realizowanych jest tu mnóstwo inwestycji – Ronson to doskonały przykład firmy deweloperskiej, która z powodzeniem wykorzystuje ten potencjał.

Wynajem apartamentów w Warszawie – czy się opłaca?

Jest parę ważnych kwestii, które powinny mieć na uwadze osoby planujące wynajmować apartamenty. Warszawa to największy w kraju rynek najmu nieruchomości, niemniej inwestując w nieruchomość z myślą o dochodach z najmu, trzeba mieć nade wszystko dobry plan. Wynajem apartamentu jest opłacalny pod pewnymi warunkami. Warto zastanowić się, jaki rodzaj najmu wchodzi w rachubę – krótko- czy długoterminowy – oraz do kogo będzie skierowana tego typu oferta. Najemcami są w tym przypadku raczej zamożne osoby, np. biznesmeni, w związku z czym grono potencjalnych odbiorców jest zawężone. Plus natomiast jest taki, że opłaty za wynajem są wyższe, w związku z czym inwestycja szybciej się zwraca.

Jak kupić apartament na wynajem?

Decydując się na zakup apartamentu na wynajem, warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku firm deweloperskich. Propozycja wybranego dewelopera powinna odpowiadać konkretnym potrzebom pod kątem ceny i zawartości. Lokalizacja, metraż, rozkład pomieszczeń, stawka za metr kwadratowy – to kluczowe czynniki wpływające na wybór właściwej nieruchomości. Należy też zasięgnąć informacji o planach zagospodarowania przestrzennego w danej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here