Cięcie betonu w budownictwie

Cięcie betonu w budownictwie

Beton to jeden z podstawowych materiałów stosowanych w budownictwie. Cechuje się wysokim stopniem twardości. Służy do wznoszenia budynków i różnego rodzaju konstrukcji. Jego podstawową zaletą jest możliwość nadania mu dowolnego kształtu, przy pomocy szalunków. Jednak mimo wielu wszechstronnych zastosowań, cięcie tego materiału nie jest proste.

Kiedy stosuje się cięcie betonu?

Wycinanie otworów drzwiowych i okiennych wymaga cięcia betonu piłami tarczowymi. Podobnie jak poszerzenia różnego rodzaju otworów, przeprowadzenie wentylacji, demontaż ścian, czy stropów. Często na budowie konieczne jest usunięcie słupów i pali żelbetowych. Zmiana umiejscowienia schodów także wymaga wycięcia otworu. Ponieważ beton jest niezwykle trwałym materiałem budowlanym, nie jest to łatwe zadanie. Często po zdjęciu szalunków okazuje się, że otwory nie są wykonane precyzyjnie i wymagają modyfikacji. Zmiany w projekcie hydraulicznym, grzewczym, czy wentylacyjnym pociągają za sobą konieczność wykonania otworów w miejscach wcześniej nieprzewidzianych do tego celu. W budownictwie zdarzają się też błędy, których naprawa wymaga użycia profesjonalnego sprzętu.

Techniki stosowane w budownictwie

W przypadku, gdy zachodzi konieczność cięcia betonu metodą bezudarową, wykorzystuje się piły tarczowe z diamentowymi tarczami. W zależności od potrzeb i możliwości, stosuje się metody na mokro lub sucho. Fachowcy używają pił liniowych, drogowych, ręcznych lub ściennych. Dzięki różnym urządzeniom mogą wykonywać cięcia pod różnymi kątami, w poziomie i pionie – z ogromną precyzją. Użycie wody pozwala na pracę bezpyłową. Cięcie betonu piłami ściennymi przez profesjonalistów, to ograniczenie drgań budynku. Miejsca trudnodostępne wymagają wykorzystania pił ręcznych. W wielu przypadkach konieczne są otwory niewielkich rozmiarów o średnicy do kilkunastu milimetrów. Zastosowanie techniki diamentowej pozwala na ich wykonanie bez ryzyka pęknięcia betonu, które często występuje przy tradycyjnych metodach wiercenia. Nawet w przypadku betonu zbrojonego, technika ta pozwala na wykonanie odwiertów w sposób precyzyjny, bez konieczności użycia sprzętu udarowego. Technika diamentowa, to najskuteczniejszy sposób na cięcie betonu. Daje ogromne możliwości wykorzystania, gdyż jest uniwersalna. Chłodzenie wodą zapewnia bezpieczeństwo pracy i zapobiega nagrzewaniu się urządzeń.

Kiedy wynająć firmę do cięcia betonu?

Precyzyjne wykonanie otworów w betonie nie jest możliwe przy zastosowaniu amatorskich narzędzi. Konieczne jest zatrudnienie fachowców. Pod adresem www.rcut.pl swoją ofertę prezentuje jeden z nich. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik, minimalizowany jest hałas w czasie cięcia oraz wibracje. Ponieważ praca wykonywana jest szybko, nie jest uciążliwa dla pozostałych ekip budowlanych i nie utrudnia im pracy. Zatrudnienie profesjonalnej firmy korzystne jest nawet wtedy, gdy samodzielnie jesteśmy w stanie wyciąć potrzebne otwory. Wysoka precyzja i sprawne działania, skraca czas prac i wyeliminuje ryzyko popełnienia błędu. Brak pylenia nie spowoduje konieczności przestoju, czy dodatkowej pracy. Technika ta to gwarancja bezpiecznej pracy, bez ryzyka uszkodzenia konstrukcji budynku.

Poprzedni artykułWzory paneli podłogowych, a styl wnętrza
Następny artykułDoskonały zakup płytek łazienkowych – jak go nie żałować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj